Zespół

Jarosław Wszędybył

Jarosław Wszędybył

 

Absolwent Uniwersytetu Opolskiego, Uniwersytetu Wrocławskiego oraz Szkoły Filmowej w Łodzi. Obecnie doktorant na Wydziale Reżyserii PWSFTviT. Uczeń klasyków polskiego dokumentu: Kazimierza Karabasza i Lidii Zonn pod, których opieką realizował swoje pierwsze krótkie filmy: „Jaguary chodzą po ulicach” (2006), „Weterynarz” (2007), „Kolory nadziei” (2008).

W 2010 roku wyreżyserował 45-minutowy dokument „Zabawy z czasem”. Pokazywany na licznych festiwalach film, został m.in. nagrodzony przez jury pod przewodnictwem Marcela Łozińskiego na Festiwalu Mediów „Człowiek w zagrożeniu”. W tym samym roku był także II reżyserem wielokrotnie nagradzanej krótkometrażowej fabuły Bartosza Warwasa – „MC. Człowiek z winylu”. W 2011 i 2012 roku współpracował z Leszkiem Dawidem przy filmach „Ki” (konsultant literacki) i „Jesteś bogiem” (preprodukcja, aktor). W 2013 roku był II reżyserem pełnometrażowego debiutu fabularnego Bartosza Warwasa – „Jaskółka”, a w roku 2014 brał udział w pracach związanych z powstawaniem serialu „Krew z krwi 2” (m.in. scenarzysta finałowego odcinka).

Następnie powrócił do realizacji autorskich projektów filmowych i w 2017 roku wyreżyserował współfinansowany przez PISF dokument sportowy „Wiosna Smoków”, prezentowany premierowo na festiwalu Millenium Docs Against Gravity 2018 w Warszawie i Gdyni, a następnie zakwalifikowany do oficjalnych selekcji kilkunastu festiwali filmowych na całym świecie (m.in. we Włoszech, Niemczech, Meksyku, Kolumbii, Chinach, czy Rumunii, gdzie otrzymał nagrodę dla najlepszego pełnometrażowego dokumentu w Buzau). Obecnie pracuje nad pełnometrażową koprodukcją polsko-rumuńską „Koniec Świata w Dolinie Łez”, produkowaną przez Before My Eyes w koprodukcji z rumuńską Paradą Film, laureatem Złotej Palmy w Cannes za film „Pozycja dziecka”. Film współfinansowany jest między innymi przez Telewizję Polską, Polski Instytut Sztuki Filmowej i Rumuński Instytut Sztuki Filmowej.

Oprócz praktycznej działalności filmowej jest także wykładowcą akademickim na Uniwersytecie SWPS w Warszawie. Jest członkiem zarządu UNI-SOLO Studio.

jarek@unisolostudio.com


Karolina Śmigiel

Karolina Śmigiel

 

Producentka filmowa, menedżerka projektów kulturalnych, członkini zarządu UNI-SOLO Studio, członkini i współzałożycielka Stowarzyszenia Filmowego Dziki Bez, współtwórczyni i koordynatorka Festiwalu Myśli Abstrakcyjnej i innych działań edukacyjnych, ekspertka i animatorka kultury.

Absolwentka kulturoznawstwa na Uniwersytecie Warszawskim, podyplomowych studiów dla menedżerów kultury w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie oraz Filozofii XX wieku w Collegium Civitas, wykłada w Warszawskiej Szkole Filmowej na Wydziale Organizacji Produkcji Filmowej (Promocja i dystrybucja filmu).

Od wielu lat zajmuje się edukacją filmową, produkcją wydarzeń filmowych. Jest dyrektorem artystycznym Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Kino w Trampkach. Jest koordynatorem programu edukacji medialnej w Towarzystwie Inicjatyw Twórczych „ę”. Przez kilka lat pracowała w Dziale Edukacji Stowarzyszenia Nowe Horyzonty (jako koordynator projektów i zastępca dyrektora działu), gdzie współtworzyła m.in. program rozwoju projektów filmowych dla młodego odbiorcy skierowany do scenarzystów i producentów oraz Festiwal Kino Dzieci. Jako kuratorka stworzyła autorską kolekcję polskich filmów dla dzieci dla Filmoteki Narodowej – Instytutu Audiowizualnego. Współpracowała z POLIN Muzeum Historii Żydów Polskich, Kinoteką i kinem Muranów. Produkowała wystawę Art&Science na Festiwalu Przemiany 2018 w Centrum Nauki Kopernik.

karolina@unisolostudio.com